Belka: nie ma znaczenia, kto subskrybuje linię kredytową MFW


Nowy prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka uważa, że dla gospodarki narodowej nie ma znaczenia, kto - ministerstwo finansów czy NBP - subskrybuje elastyczną linię kredytową z MFW. W jego opinii, Polska powinna o taką linię wystąpić.

Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW. Wielkopolski operator kablowy - jako pierwszy w regionie - stawia na łącza światłowodowe. Doprowadzi nimi m.in. telewizje wysokiej rozdzielczości

Zapewne każdy chciał by być wstanie uśmiechać się za pomocą prawdziwego hollywoodzkiego uśmiechu, bez białych zębów, szkoda tylko, że nie każdy tak może. Na żółknięcie zębów wpływa wiele różnych czynników, takich jak na przykład dieta bogata w kawę, herbatę. Palenie papierosów również niekorzystnie wpływa na kolor zębów. Ale to nie są jedyne przyczyny zmiany koloru zębów, zęby wraz z upływem czasu zmieniają swój kolor, oraz w okresie dojrzewania narażone są na żółknięcie. Kamień nazębny również powoduje pogorszenie estetyki uśmiechu.

czytaj dalej

Nawet jeśli polska przestrzeń powietrzna zostanie ponownie otwarta, w niedzielę krakowskie lotnisko będzie przyjmować wyłącznie samoloty z delegacjami, przybywającymi na pogrzeb pary prezydenckiej - podały w sobotę służby prasowe portu. Czy na Zachodzie fabrykom aut grozi pięć lat kryzysu, bo tamtejsze rządy dawały premię na zakupy nowych aut za złomowanie wraków? W Australii nadal nie udało się uchwalić ustawy w sprawie ograniczania emisji CO2 – informuj „Rzeczpospolita”.

Akcjonariusze Orco Property Group budującej słynny budynek Libeskinda myślą o likwidacji spółki - pisze "Życie Warszawy".

O tym, że co się odwlecze, to nie uciecze, przekonał się 27-letni mieszkaniec Dziewięcierza. W sobotę, 1 sierpnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie wraz z ... Ponad 1 mld 55 mln zł wyniosła wartość rekompensat za mienie zabużańskie, wypłaconych do końca stycznia tego roku od początku prowadzenia wypłat, czyli od grudnia 2006 roku - poinformował resort skarbu.

Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet. Najprawdopodobniej ciężki, mokry śnieg był przyczyną zerwania się głównej linii energetycznej doprowadzającej energii do Zakopanego. Niemal całe miasto oraz sąsiednia gmina Kościelisko od godz. 17 we wtorek są pozbawione energii elektrycznej. Przypominamy, dzisiaj w czwartek – 10 grudnia br. godz. 10.00 Czat z Prezesem ZMPD Koniec kryzysu - fakt gospodarczy czy propaganda rządu? Jeśli interesuje Cię, co się dzieje ...Ministrowie finansów krajów strefy euro uzgodnili w niedzielę warty 30 mld euro pakiet ewentualnej pomocy dla Grecji. Kolejne 10 mld może dorzucić Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Greckie władze jeszcze się o pomoc nie zwróciły, a oprocentowanie greckich obligacji i tak mocno spada. Euro jest najsilniejsze od ponad 3 tygodni CEZ od sierpnia bieżącego roku oferuje również sprzedaż gazu ziemnego. Spółce udało się od tego czasu pozyskać ponad 90 dużych odbiorców. Produkt Krajowy Brutto (PKB) strefy euro wzrósł w III kwartale 2009 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, o 0,4 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku spadł o 4,1 proc. - podał w czwartek w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Dwie nowe jednostki pływające dla Kaszubskiego Dywizjonu SG


11 maja do bazy Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku-Westerplatte zawinęły dwie nowo zbudowane jednostki pływające: SG-111 Patrol 1 i SG-112 Patrol 2 projektu PATROL 240 ...

Nafta Polska przedłużyła dla PCC wyłączność na ZAT i ZAK do 12 kwietnia


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Elektrownia „Kozienice” pracuje z pełną mocą


W dniu wczorajszym, tj. 19 maja, ogłoszono alarm powodziowy dla Elektrowni „Kozienice”, ale mimo to zakład pracuje z pełną mocą.

Carlsberg Polska sprzedał markę win 'El Sol' firmie Ambra


Stanisław Janecki, współpracownik radiowej Trójki, i Jerzy Kisielewski, współpracujący z Programem II, zostali zawieszeni w obowiązkach do końca kampanii wyborczej - zdecydował zarząd Polskiego Radia. Obu współpracownikom zarzucono złamanie uchwały o apolityczności.

Bury: PGE poradzi sobie z terenami pod budowę elektrowni jądrowych


Polska Grupa Energetyczna poradzi sobie ze sprawą gruntów pod budowę elektrowni jądrowych, także w okolicach Żarnowca - uważa wiceminister skarbu Jan Bury. Teren nad jeziorem Żarnowieckim wykupiła należąca do Grupy Energa - Energa Invest.

Rosja podbija cenę za tańszy gaz dla Ukrainy


Rosja zgadza się rozmawiać z Ukrainą o obniżce cen gazu. Ale Kijów może za to zapłacić demontażem gospodarczych decyzji z czasów pomarańczowej rewolucji.

Majątek, którym dysponuje Ministerstwo


– Decyzje Ministerstwa Gospodarki i Agencji Rezerw Materiałowych były podejmowane na podstawie i w granicach obowiązującego prawa. Nie było żadnych błędów, ani uchybień w postępowaniu administracyjnym – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, komentując wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie J&S.

WIG20 zakończył środę na minusie z powodu słabych nastrojów w USA


Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla Polski na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to natomiast 3,0 proc.

Orco przeprowadziło kolejne private placement akcji o wartości 3 mln euro


PKN Orlen podnosi od czwartku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 10 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Awarie na terenie ENIONU - stan z 12 stycznia


Jak podała spółka w komunikacie, według stanu na godzinę 12:00, 12 stycznia w Oddziale ENIONU w Krakowie zmniejszyła się liczba odbiorców pozbawionych zasilania i wynosiła ok. 8 tysięcy.

"Metro": Kolonista jak ma, to wyda


Najbardziej zapobiegliwi rodzice potrafią podarować nastolatkowi na dwutygodniowe kolonie nawet 1000 zł - informuje "Metro"

NWZ Kernel Holding dało Radzie Dyrektorów pozwolenie na emisję do 6,5 mln akcji


Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. "Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

Wiceprezes AIG rezygnuje z powodu redukcji płac


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

Pakistan i Iran podpisały umowę o budowie gazociągu


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Pakistan i Iran podpisały umowę o budowie gazociągu, którym irański gaz popłynie do Pakistanu.

MSP wybrało doradców przy ofercie publicznej PZU


Podczas świąt Bożego Narodzenia widzowie najchętniej wybierali TVP 1. Wzrost udziału w rynku w porównaniu z okresem świątecznym ub.r. spośród największych stacji telewizyjnych zanotował jedynie TVN – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Rosjanie chcą kupić od Wenezueli rafinerie w Niemczech


Zakup przez rosyjski państwowy koncern Rosnieft udziałów Wenezueli w czterech rafineriach w Niemczech będzie jednym z kluczowych tematów podczas wizyty premiera Rosji Władimira Putina w Caracas.

Polska kandydatem do Rady ICAO


- W 2013 r. Polska będzie kandydowała w wyborach do Rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) – poinformowała Katarzyna Krasnodębska, rzecznik prasowy prezesa ULC . Decyzja taka ...

Kolej: wciąż są miejsca w pociągach na uroczystości żałobne


Są jeszcze wolne miejsca w pociągach dowożących podróżnych na uroczystości żałobne do Warszawy w sobotę i do Krakowa w niedzielę.

Polityka monetarna będzie surowsza?


Jedynie jedna czwarta najważniejszych państw na świecie prowadzi luźniejszą politykę monetarną niż Polska. Świadczy o tym poziom realnych stóp procentowych, czyli uwzględniających tempo zmian cen w gospodarce. W przebadanych przez Expandera 39 państwach wynoszą przeciętnie 1%, u nas - 0%.

Kultura w Polsce w 2008 r.


Wydatki na kulturę w 2008 r. w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosły zarówno nominalnie, jak też wzrósł ich udział w strukturze wydatków samorządów terytorialnych i budżetu państwa - poinformował Główny Urząd Statystyczny.