Guillermo del Toro zbyt smutny, by uzasadnić porzucenie "Hobbita"


Meksykański filmowiec, który zrezygnował z reżyserii ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena, komentuje swoją decyzję w emocjonalnym liście zamieszczonym na stronie The One Ring.

Gwiazda pop, Rihanna, leczy obecnie swoje kolano i ego, które ucierpiały podczas jej koncertu we Francji. Prezentowany na festiwalach w Toronto i Sundance dokument muzyczny "Będzie głośno" już 15 stycznia zadebiutuje na ekranach polskich kin. W "rolach głównych" The Edge, Jack White oraz Jimmy Page. Uroczysta premiera wyreżyserowanego przez Borysa Lankosza filmu "Rewers" - nagrodzonego tegorocznymi Złotymi Lwami w Gdyni - odbędzie się w poniedziałek, 2 listopada, w warszawskiej Kinotece.Fundacja Laboratorium Reportażu przy finansowym wsparciu Narodowego Banku Polskiego ogłaszają otwarty konkurs na scenariusz filmu dokumentalnego o historii waluty euro. Trzy najlepsze scenariusze zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi w wysokości 30 000 zł. Dodatkowo przeznaczono po 100 tysięcy złotych na realizację filmu wg zwycięskich scenariuszów w 2010 roku. Światło dzienne ujrzał film dokumentalny poświęcony postaci Williama S. Burroughsa. W 2011 roku rozpoczną się zdjęcia do "Indiany Jonesa 5" - poinformował nowozelandzki portal Stuff. W kolejnym filmie serii ponownie mamy zobaczyć Harrisona Forda i Shię LaBeoufa.

"Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego i "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka znajdą się w programie 3. edycji Festiwalu Filmów Polskich "Wisła", która odbędzie się w stolicy Rosji w dniach 22-29 kwietnia.

Slash broni swojej decyzji o wybraniu Fergie do zaśpiewania coveru "Paradise City" na albumie "Slash & Friends". Znamy kolejnych wykonawców, którzy uświetnią tegoroczną galę MTV Europe Music Awards. Poza formacją Green Day, Leoną Lewis i Tokio Hotel wystąpi także grupa Foo Fighters i Shakira.

Teledysk do piosenki "Hell" promuje nową płytę bliźniaczek tworzących grupę Tagan And Sara. Pomimo, że wszyscy zdawali sobie sprawę z faktu, iż pierwszy odcinek "live" nie będzie niósł ze sobą żadnych poważnych zagrożeń, wszystkim tancerzom bardzo zależało na tym, aby pokazać się widowni i jurorom z jak najlepszej strony. Jak się im to udało? Sprawdźcie sami. 23 marca 2010 roku do sklepów trafi czwarty album rapera Game'a. W studiu rapera wspomagało kilku znanych gości.Nie bez małych przygód, gdyż samochodem z Rzymu, zamiast samolotem, do Krakowa dotarła Jane Campion. W środę na festiwalu Off Plus Camera odbędzie się polska premiera obrazu "Jaśniejsza od gwiazd". Grupa Bayer Full przygotowała nowy utwór, zatytułowany "Serce daj". Piosenki można posłuchać w Onet.pl. Ojcowie grindcore'a, czyli brytyjski Napalm Death, oraz olsztyński Vader, będą gwiazdami 30. edycji koszalińskiego festiwalu rockowego Generacja.

Zginął profesor Krzysztof Michałek


Amerykanista prof. Krzysztof Michałek zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym koło Wyszkowa (Mazowieckie). Miał 54 lata. O śmierci uczonego poinformowało Biuro Rektora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Prawie 150 milionów Michaela Jacksona


Michael Jackson zarabia pośmiertnie kolejne miliony. Tym razem źródłem zysku był film "This Is It".

Peszek, Fronczewski i Dickens, czyli "Opowieść wigilijna"


20 listopada zobaczymy na ekranach kolejne dzieło Roberta Zemeckisa. Tym razem jest to trójwymiarowa adaptacja klasycznej "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. W polskiej wersji językowej jako Scrooge wystąpił Piotr Fronczewski, rola Cratchita przypadła Janowi Peszkowi, Freda zagrał Grzegorz Damięcki, zaś Belle - Anna Dereszowska.

Jackson na scenie. Zobacz!


Do internetu trafiły dwa nowe fragmenty opowiadającego o Michaelu Jacksonie filmu "This Is It".

Jeśli chodzi o transport odpadów niebezpiecznych to jesteśmy największą firmą w Polsce, dla której transport odpadów niebezpiecznych jest głównym polem działalności. Organizujemy transport odpadów niebezpiecznych od wielu firm w całym kraju. Naszym polem działalności jest odbiór odpadów niebezpiecznych. Również transportujemy i utylizujemy odpady medyczne oraz odpady weterynaryjne. Zapraszamy do współpracy firmy w całym kraju.

Antonio Banderas i motocykle


Hiszpański aktor filmowy Antonio Banderas zrealizował wreszcie swoje marzenie: w piątek, 9 kwietnia, zaprezentuje własną stajnię motocyklową. Jej zawodnicy wystartują w mistrzostwach świata w nowej klasie Moto2.

Możdżer i Dun porwali publiczność!


Owacją na stojąco i wykonaną na bis przez Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na temat głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy koncert 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Zblazowany, niezrozumiały, świetny


Strachy na Lachy "Dodekafonia", SP Records

"Miley Cyrus jest jak Julia Roberts"


Julie Anne Robinson porównała Miley Cyrus do Julii Roberts.

Rockman po wylewie: Jest poprawa


Stan zdrowotny lidera zespołu Poison, Breta Michaelsa, jest stabilny, ale jego powrót do zdrowia może potrwać wiele miesięcy.

Prorok, delfiny i... Jim Carrey


Wyróżniony Grand Prix na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes "Prorok" Jacquesa Audriarda oraz laureat Oscara - dokument "Zatoka delfinów" to dwie z ośmiu premier tego tygodnia. Do wielkiej formy powraca też Jim Carey w prowokującej komedii "I love you Phillip Morris".

Jak zaśpiewa Jennifer Aniston?


W swoim najnowszym filmie "The Goree Girls" Jennifer Aniston ujawni nieznane dotąd talenty. Aktorka ma śpiewać i grać na instrumencie.

Film "Tata zza żelaznej kurtyny" o muzyku Andrzeju Panufniku


"Tata zza żelaznej kurtyny" to tytuł filmu dokumentalnego o wybitnym, nieżyjącym już polskim kompozytorze Andrzeju Panufniku. Obraz, wyreżyserowany przez Krzysztofa Rzączyńskiego, zaprezentowano w poniedziałek w Warszawie.

Wiktory 2009: znamy już najpopularniejsze osobowości telewizyjne!


Jubileuszowa, 25. gala wręczenia nagród dla najbardziej popularnych osobowości telewizyjnych za nami! Brązowymi statuetkami - Wiktorami - uhonorowani zostali m.in. Artur Żmijewski, Anita Werner, Kuba Wojewódzki i Andrzej Grabowski. Pośmiertnie przyznano Supera Wiktora Specjalnego dla Jana Wejcherta, założyciela i lidera Grupy ITI.

Eva Mendes zazdrosna o role Kate Winslet?


Eva Mendes obawia się, że będzie musiała poczekać na swoją wielką szansę do czasu przejścia Kate Winslet na emeryturę, ponieważ na razie brytyjska aktorka otrzymuje wszystkie interesujące ją role filmowe.

Fall Out Anthrax: Miesiąc miodowy supergrupy


The Damned Things to nazwa nowej rockowo-metalowej supergrupy, w składzie której znajdziemy muzyków m.in. Anthrax i Fall Out Boy.

Prosto, nie prostacko


Poluzjanci "Druga płyta", Penguin Records

Polskie kino w Paryżu


W stolicy Francji rozpoczął się w środę, 14 października, tydzień polskiego filmu fabularnego KINOPOLSKA. Podczas przeglądu będzie można zobaczyć zarówno najnowsze filmy młodych polskich twórców, jak i retrospektywę klasycznych dzieł Andrzeja Wajdy.

Romantyczny produkcyjniak?


Jedyna polska premiera tygodnia - "Nigdy nie mów nigdy" w reżyserii Wojtka Pacyny - została zmiażdżona przez krytykę. "Nie tylko jest filmem złym, ale bezczelnie udaje, że jest czymś więcej niż tylko kolejnym produkcyjniakiem komediowo-romantycznym" - pisze Magdalena Michalska ("Dziennik").

Keira Knightley gra za darmo


Keira Knightley wystąpiła za darmo w niskobudżetowym filmie brytyjskiego artysty Stuarta Pearsona Wrighta. 10-minutowy obraz pokazany zostanie w maju na pierwszej indywidualnej wystawie Wrighta w londyńskiej galerii Riflemaker.

Złota Płyta dla Robbiego Williamsa


W dniu premiery najnowsza płyta Robbiego Williamsa pokryła się złotem. Mowa o albumie "Reality Killed The Video Star", który 9 listopada trafił do sprzedaży.