Uwaga: Wał Miedzeszyński zamknięty do odwołania


Wał przecieka.... W niedzielę ok. godz. 24 w związku z podwyższonym stanem Wisły zamknięty zostanie Wał Miedzeszyński - poinformowało biuro prasowe Urzędu miasta st. Warszawy. Powodem jest ...

Blok energetyczny, który mają wybudować wspólnie KGHM i Tauron, będzie miał moc 910 MW, a koszt jego budowy przekroczy 5 mld zł, wynika z piątkowej wypowiedzi prezesa miedziowego koncernu Herberta Wirtha. Trzeci dzień z rzędu Republikanom udało się w środę zablokować prace legislacyjne w Senacie USA nad reformą systemu finansowego wprowadzającą większe regulacje, aby uchronić go przed kryzysem, takim jak w 2008 r. - Już na jesieni właściciele domów jednorodzinnych będą mogli zainstalować kolektory słoneczne i skorzystać z 45-proc. dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - informuje Witold Maziarz, rzecznik prasowy funduszuOd poniedziałku w telewizji można oglądać spoty reklamowe piwa Żywiec z udziałem Tomasza Adamka. Najbardziej utytułowany polski bokser ostatnich lat został twarzą promującą Grupę Żywiec. - Po czterech kwartałach spadków, japoński Produkt Krajowy Brutto zwiększył się w II kwartale bieżącego roku o 0,9 proc. w stosunku do I kwartału. Druga największa gospodarka świata wyszła tym samym z najdłuższej od II wojny światowej recesji. Niestety, te pozytywne informacje nie przysłużyły się dziś giełdzie, która ostro zapikowała. Apple, kalifornijski producent kultowych komputerów i gadżetów elektronicznych, po zamknięciu wtorkowej sesji na Wall Street przedstawił spektakularne wyniki za I kwartał 2010 r. Przebiły one nawet najbardziej optymistyczne prognozy analityków.

Inflacja w strefie euro wyniosła w marcu 2010 r., w ujęciu rdr, 1,4 proc. - podał w piątek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, w komunikacie w końcowych wyliczeniach.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Królowa Mieczy To nie będzie zbyt łatwy i przyjemny dzień. Bliska osoba zadręczy cię opowieściami o swoich problemach. Poczujesz się wykończona psychicznie. Dodatkowo bądź przygotowana na kłopoty w miejscu pracy. Ktoś wcieli w życie swój misternie ułożony plan, mający na celu zwiększenie twoich obowiązków. Miesięczne wynagrodzenie niestety pozostanie nie zmienione. horoskop.wp.pl

Niektórzy przedsiębiorcy w poszukiwaniu zysków chwytają się metod, które mają niewiele wspólnego z uczciwą walką o klienta. Liczne nadużycia towarzyszą zwłaszcza przekazom reklamowym. Z reklamą wprowadzającą w błąd mogą na szczęście walczyć nie tylko inni przedsiębiorcy, ale także sami ich adresaci, czyli konsumenci.

Fiat Auto Poland S.A. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat Punto Evo, wyprodukowane we Włoszech w okresie od października do listopada ... Komisja Europejska zabrała się za internetowego giganta. Unijni urzędnicy wszczęli wstępne postępowanie mające wyjaśnić, czy koncern nie stosuje nieuczciwych taktyk w walce z konkurencją. Google odpiera, że ataki są sterowane przez Microsoft ...W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego) Ze służbowego telefonu komórkowego korzysta coraz większa liczba pracowników. Oddając tego rodzaju sprzęt w ręce podwładnego, pracodawca nie powinien jednak zapominać o określeniu jasnych reguł jego użytkowania. Rozmowy koalicyjne partii CDU Angeli Merkel z Partią Wolnych Demokratów Guido Westerwellego napotkały przeszkodę w postaci braku zgody co do przyszłych cięć podatkowych. Partia Angeli Merkel jest gotowa pogodzić się z wpływami mniejszymi o 15 mld euro, a jej koalicjant żąda cięć wielkości 35 mld euro.

Rozpoczął się ostatni etap budowy obwodnicy Zembrzyc


Jutro minie 28 dni - dokładnie cztery tygodnie. I wciąż nie wiemy nawet, o której godzinie to się stało. O 8.39\? A może o 8.54\? Ustalono, jak się wydawało, już ostatecznie, że o 8.41. Ale zaraz potem okazało się, że na aktach zgonów ofiar katastrofy i na protokołach sekcji zwłok, stoi godzina śmierci - 8.50.

Pięć, a nie dwanaście miliardów złotych dochodów z prywatyzacji


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

W.Brytania: PKB w IV kwartale 2009 r. wzrósł o 0,1 proc.


\"\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę.

Chcesz przenieść konto do konkurencji? Sprawdź jak bank ci pomoże


Choć unijne prawo, nakazujące bankom pomaganie klientom w przenoszeniu bankowych rachunków, zacznie obowiązywać dopiero od stycznia, to wiele banków już dziś obiecuje, że w kilka dni załatwi klientowi przechodzącemu od konkurencji wszystkie formalności związane z transferem konta

Rostowski: Zgoda na sankcje za deficyty, ale jeśli grożą wszystkim


Minister finansów Jacek Rostowski powiedział we wtorek, że Polska zgadza się na wzmocnienie sankcji za łamanie zasad paktu stabilizacji i rozwoju, ale pod warunkiem że są to sankcje w równym stopniu grożące wszystkim. Zgadzamy się na sankcję odbierania głosu w Radzie UE.

Złoty odzyskuje siłę. Ale euro znowu po 4 zł


W reakcji na zatwierdzenie przez Unię Europejską programu pomocowego o wartości 500 mld euro w poniedziałek rano złoty umocnił się do zagranicznych walut do tego stopnia, że euro kosztowało poniżej 4 zł. Po godz. 12 euro znów przebiło barierę 4 zł

Tydzień: ECB i wyniki spółek


Po sporej dawce danych makroekonomicznych z ubiegłego tygodnia inwestorzy skoncentrują się na spółkach prezentujących wyniki za III kw. 2009 oraz komunikatach wysyłanych przez banki centralne.

Mamy eksport jak przed kryzysem


Eksport w końcu przestał spadać. W listopadzie sprzedaliśmy zagranicę towary za 9,1 mld euro

Londyn daje gwarancje kredytowe Oplowi


\\\"phoca_thumb_s_edu_slupki\\\"Wyścig uczelni technicznych i uniwersytetów w tym roku zakończony remisem. MNiSW podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010.

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy o grach hazardowych


Sejm rozpoczął pracę nad rządowym projektem ustawy o grach hazardowych oraz poselskim projektem nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych przygotowanym m.in. przez posłów koła Polska Plus.

System, który przegląda się w lusterku


Trwa wdrożenie aplikacji SENTE eSystem w obszarze WMS w firmie Abakus - dostawcy lusterek i oświetlenia samochodowego. Rozwiązanie to skróci czas realizacji zamówień klientów i usprawni ...

Brytyjczycy postulują globalny podatek od transakcji finansowych


Szef najważniejszego ciała kontrolnego na brytyjskim rynku finansowym Financial Services Authority chce wprowadzić nowy globalny podatek od transakcji finansowych i ostrzega, że zbyt rozrośnięty sektor finansowy z wybujałymi premiami dla menedżerów jest szkodliwy społecznie - pisze Financial Times

DGP: Rejestracja spółki z o.o. w jeden dzień


W połowie przyszłego roku spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będzie można zarejestrować w ciągu 24 godzin - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dziś trwa to średnio od 7 do 14 dni.

Chiny zanotowały pierwszy deficyt handlowy od 6 lat


W marcu deficyt handlowy Chin wyniósł 7,24 mld dol. To pierwszy deficyt od kwietnia 2004 roku. Chińskie władze uspokajają, że to jednorazowy wypadek, a sytuacja jest pod kontrolą

III Krajowa Konferencja dotycząca Zielonych Zamówień Publicznych


Urząd Zamówień Publicznych we współpracy z Ministerstwem Gospodarki organizuje III Krajową Konferencję dotyczącą Zielonych Zamówień Publicznych. Konferencja odbędzie się w dniu 11 grudnia 2009 r. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki (Plac Trzech Krzyży 3/5, Warszawa, sale A, B, C).

"Parkiet": 5 mld zł na modernizację linii kolejowych


W tym roku PKP Polskie Linie Kolejowej chcą wydać na budowę i modernizację infrastruktury do 5 mld zł. W ubiegłym roku było to ok. 3 mld zł - informuje "Parkiet".

Gmina Fair Play po raz siódmy


- Gminy, które dbają o interesy społeczności lokalnych i działających na ich terenach inwestorów, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego kraju - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas uroczystej Gali z okazji VII edycji konkursu „Gmina Fair Play”. Uroczystość odbyła się 3 października br. w Warszawie.

Cleveland najbardziej przygnębiające w USA


- Najbardziej przygnębiającym amerykańskim miastem jest Cleveland w stanie Ohio - wynika z dorocznego rankingu magazynu "Forbes".

Sejm: umowy o pracę - tylko po polsku


- Umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane w języku polskim i tylko ta wersja językowa będzie miała moc prawną - stanowi nowelizacja ustawy o języku polskim

Grabarczyk: do 2012 r. duże miasta z autostradowymi obwodnicami


Niemal wszystkie duże miasta, do których dochodzą autostrady, do 2012 r. będą miały autostradowe obwodnice - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Resort analizuje możliwość oraz termin wprowadzenia ewentualnych opłat za korzystanie z tych obwodnic.