Centrozap kupuje elektrociepłownię w Śremie


Centrozap 18 maja 2010 roku zawarł z Odlewnią Żeliwa Śrem – spółka Grupy Famur, przedwstępną warunkową umowę kupna elektrociepłowni w Śremie.

8 grudnia 2009 r. Indie opublikowały zawiadomienie o zakończeniu bez nakładania ceł postępowania przed nadmiernym importem blach walcowanych na gorąco, arkuszy i kręgów (Hot Rolled Coils, Sheets and Strips), pochodzących m.inn. z UE. Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami. Zarząd spółki Enei zwołał na dzień 26 marca 2010 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, w porządku obrad przewidziano głosowanie nad wyborem nowego członka rady nadzorczej spółki..westia nuklearna może jeszcze zostać rozwiązana na drodze dyplomacji - oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej przewodniczący irańskiego parlamentu Ali Laridżani. – Utworzenie Wspólnego Biura Planowania Obsługi Technicznej Polskiego F-16 to pierwszy krok i zachęta do rozwoju polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie serwisowania tych samolotów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, podczas ceremonii otwarcia biura w Bydgoszczy, która odbyła się 5 sierpnia br. Bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz „Polityka energetyczna Polski do 2030 r.” to najważniejsze tematy poruszane przez wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda podczas Wielkopolskich Spotkań Gospodarczych. Konferencja odbyła się 28 maja br. w Pile.

Spokojnie, ale na "podwójnym" gazie Ostatni dzień ubiegłego roku i pierwszy dzień Nowego upłynęły bardzo spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych z zabawami „pod chmurką”. ...

Niezwracanie części składki ubezpieczeniowej i kosztów obsługi pożyczki w domu w przypadku jej wcześniejszej spłaty - to postanowienie stosowane przez Provident Polska. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował w tej sprawie pozew do sądu. Międzynarodowy Fundusz Walutowy proponuje, by największe światowe gospodarki wprowadziły nowe podatki od banków z przeznaczeniem na ewentualne sytuacje kryzysowe.

Jak poinformowała „Polska Dziennik Zachodni”, w piątek 21 maja przed siedzibą Elektrowni Chorzów około stu osób protestowało przeciwko odwołaniu ich niedawnego prezesa Jerzego Hausnera. 14 października 2009 r. w Kairze PGNiG SA otwiera Oddział w Egipcie. Ma to bezpośredni związek z planami i aktywnością Spółki w tym kraju. W Egipcie PGNiG SA będzie koncentrował się przede wszystkim na poszukiwaniu, a następnie wydobyciu ropy naftowej. Zasoby tego surowca na będącej w gestii polskiej firmy koncesji szacowane są na 22 mln ton. Nie ma porozumienia między Polską a Komisją Europejską w sprawie CO2 dla nowych elektrowni.Koncern Kraft Foods zawarł rekomendowaną umowę, w wyniku której firma ta przejmie za 19,6 miliarda dolarów brytyjską spółkę Cadbury. Transakcja ta sprawi, iż powstanie największy na ... W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane Rozporządzenie Komisji (UE) nr 285/2010 z dnia 6 kwietnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 785/2004 Parlamentu Europejskiego i ... Francuski gigant telekomunikacyjny mający w ostatnich miesiącach problemy z falą samobójstw wśród swoich pracowników postanowił poprawić ich morale, inwestując ponad miliard euro w pensje dla najstarszych ludzi zatrudnionych w FT - pisze Financial Times

Targuj się o cenę mieszkania, możesz zaoszczędzić nawet 20 proc.


Ponad rok temu rozpoczęły się problemy ze sprzedażą mieszkań zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Dla kupujących to była prawdziwa szansa, bo deweloperzy chętnie obniżali ceny, aby zainteresować jak najwięcej potencjalnych klientów. Teraz sytuacja nieco się zmieniła, bo rynek się ożywił. Na jaki upust można liczyć dzisiaj?

W UE wzrasta liczba spraw sądowych dotyczących pomocy publicznej


Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

IASE do prywatyzacji


Ministerstwo Skarbu poinformowało w komunikacie o rozpoczęciu procesu prywatyzacji Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych (IASE).

W środę sesja na GPW powinna rozpocząć się od wzrostów


Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję.

Sejm przyjął poprawki Senatu do noweli ustawy o zapasach paliw


Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do uchwalonej na początku marca noweli ustawy o zapasach paliw, dotyczącej utrzymywania obowiązkowych rezerw tych surowców przez przedsiębiorców. Senatorowie chcieli doprecyzowania przepisów.

Konsorcjum Mostostalu Warszawa złożyło najlepszą ofertę na przebudowę dworca w Gdyni


Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej nie miałoby bezpośredniego wpływu na finanse dotkniętych przez powódź samorządów. Nie przyniosłoby gminom dodatkowych wpływów z budżetu państwa - uważają pytani przez PAP eksperci.

"Parkiet": zalążki narodowego koncernu zbrojeniowego


W rozmowie z gazetą giełdy "Parkiet", prezes Bumaru Edward E. Nowak potwierdził fakt przyspieszenia procesu konsolidacji polskiej zbrojeniówki.

Tauron może być wart nawet 15,2 mld zł


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, według analityków bankowych Tauron Polska Energia jest wart od 11 do 15,2 mld zł.

Gordon Brown też chce regulować premie bankierów


W tym tygodniu spotkają się w Londynie ministrowie finansów krajów G20. Brytyjscy gospodarze spotkania chcą większej współpracy międzynarodowej w walce z kryzysem w bankowości.

Algieria walczy z podrabianymi częściami do aut


Od 2 listopada do Algierii będzie można importować części samochodowe produkowane wyłącznie przez koncerny samochodowe. Import części od innych producentów będzie zakazany.

Ipsos: Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 4,57 pkt do 9,41 pkt w styczniu


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

Prezes ARP kontra "Wprost": W ustawie nie ma terminu wpłaty wadium


W ustawie kompensacyjnej nie został określony termin wpłaty wadium w procesie sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie. Leżało to w zakresie niezależnego zarządcy kompensacji, wybranego przez wstępne zgromadzenie wierzycieli - powiedział w niedzielę na konferencji prasowej szef Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski.

Kontrakt z Imperial Tobacco dla ATC Cargo


Firma logistyczna ATC Cargo SA podpisała umowę w zakresie transportu i logistyki z Imperial Tobacco Group, czwartą największą międzynarodową firmą tytoniową. Umowa obowiązuje od dnia podpisania ...

Złoty ma pełne fundamenty makroekonomiczne, by być stabilną walutą - Skrzypek


Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ...

"Rzeczpospolita": Urzędnicze piekło firm


Rośnie liczba przedsiębiorstw, którym w wyniku błędów organów państwa grozi upadłość, alarmuje "Rzeczpospolita". Dramat dotyczy setek osób: przedsiębiorców, ich rodzin, pracowników czy wspólników.

RWE z partnerami zainwestuje w OZE


Dziś, 6 kwietnia doszło do podpisania umowy pomiędzy RWE Innogy i 26-cioma niemieckimi samorządowymi przedsiębiorstwami komunalnymi w sprawie powołania spółki Green GECCO, która zajmie się inwestycjami w odnawialne źródła energii.

DI BRE nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Netii, wycena 4,30 zł


Dotąd Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) oceniała, że kwarcówki są \\\\\\\\\\\\\\\"prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi\\\\\\\\\\\\\\\". Obecnie IARC, która ...

Wielkopolskie.Uruchomiono nową kopalnię gazu w Roszkowie


# w trzecim akapicie depeszy zamiast: 260 mln zł powinno być: 400 mln zł #

Meeting of the Deputy Minister Baniak with the delegation of Dutch Secretaries General


On 10 March 2008 the Deputy Minister of Economy Rafał Baniak met the delegation of the Kingdom of the Netherlands. Talks concentrated primarily on the outlooks for the trade and investment cooperation between Poland and the Netherlands.

General Motors ma zysk - pierwszy raz od trzech lat


Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika "Science".