MPiPS: W kwietniu bezrobocie spadło do 12,3 proc.


Majówka 2010 za pasem więc warto by było sobie przypomnieć, co można upichcić pod chmurką. Pogoda, co prawda, zapowiada się trochę deszczowa (Pogoda Na Weekend Majowy 2010) no ale deszcze mają być tylko przelotna, a poza tym może prognozy się jeszcze poprawią. W końcu na pierwsze grillowanie i jedzenie na świeżym powietrzu czekał człek przez całą zimę więc lekki deszczyk nie powinien być przeszkodą ...


Więcej..

Polska giełda przynajmniej pod jednym względem jest fenomenem na skalę światową - 51 proc. wartości obrotów na rynku kontraktów terminowych wygenerowali w ubiegłym roku inwestorzy indywidualni. - Inwestorzy instytucjonalni inwestują w kontrakty, bo chcą się zabezpieczyć. Indywidualni, bo chcą szybko zarobić. To nasza ułańska fantazja - mówią eksperci Anetę Głowanię z Dąbrowy Górniczej najpierw uśmiercił pracodawca, potem ZUS, a na końcu fundusz emerytalny. - Najpierw mnie uśmiercili, a później z zaświatów kazali dostarczyć akt własnego zgonu - opowiada kobieta. Podczas konferencji studenckich, które miały miejsce 25-26.02.2010 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz 25-26.03.2010 na Politechnice Poznańskiej oraz Wyższej Szkole Logistyki firma TimoCom prezentowała w sumie ...W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego) Firma Skanska wygrała przetarg na budowę drogi kołowania w gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Firma zaoferowała najniższą cenę - prawie 54,9 mln zł. Wybór Marka Belki na stanowisko szefa banku centralnego ustabilizuje sytuację w NBP - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Francuski państwowy koncern zbrojeniowy DCNS chce budować w Polsce, a konkretnie w upadającej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni, łodzie podwodne - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,63 proc., do 3.952,55 pkt. (PAP) W kolejnych chińskich fabrykach wybuchają strajki - pracownicy coraz odważniej walczą o wyższe płace. A to może oznaczać koniec taniej chińskiej siły roboczej i wyższe ceny chińskich towarów

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak spotkał się w piątek z marszałkiem Sejmu, pełniącym obowiązki prezydenta Bronisławem Komorowskim, w sprawie umowy gazowej z Rosją - poinformowała PAP rzeczniczka resortu Agnieszka Gapys. Władze giełdy chcą, aby sesja kończyła się o godz. 17.30, tak aby polski rynek stał się bardziej konkurencyjny dla inwestorów zagranicznych. Domy maklerskie podchodzą do tego pomysłu sceptycznie Do Grecji przybyli przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego, by doradzić Atenom, jak mają obniżyć ogromny deficyt budżetowy i dług publiczny. Tymczasem w poniedziałek Komisja Europejska zarzuciła Grecji, że ta fałszuje statystykiW 2008 roku przeciętny polski pracownik na wykonywanie obowiązków zawodowych poświęcił 86 proc. całkowitego czasu pracy. Pozostałe 14 proc. stanowiły m.in. zwolnienia lekarskie, urlopy. Odsetek nieprzepracowanych godzin z każdym rokiem jest coraz większy, a pracodawcy ponoszą z tego tytułu coraz wyższe wydatki. Grupa LOTOS, jej spółka zależna LOTOS Tank i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisały dziś list intencyjny dotyczący współpracy w dostarczaniu paliwa lotniczego, smarów i innych materiałów technicznych do samolotów operujących z warszawskiego Lotniska Chopina. Biały Dom ogłosił nowe propozycje w czwartek wieczorem polskiego czasu. - Nigdy już podatnicy amerykańscy nie będą zakładnikami banków zbyt dużych, by upaść - mówił prezydent Barack Obama.

FIXING NBP: 2.7973 zł za dolara; 4.0339 zł za euro


PKN Orlen obniża od piątku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 25 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Rostowski: Zgoda na sankcje za deficyty, ale jeśli grożą wszystkim


Minister finansów Jacek Rostowski powiedział we wtorek, że Polska zgadza się na wzmocnienie sankcji za łamanie zasad paktu stabilizacji i rozwoju, ale pod warunkiem że są to sankcje w równym stopniu grożące wszystkim. Zgadzamy się na sankcję odbierania głosu w Radzie UE.

Instrumenty wsparcia przedsiębiorców - zestawienie


Informacje o podstawach prawnych, głównych beneficjentach i wysokości środków finansowych zawiera przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki zestawienie aktualnych instrumentów wsparcia przedsiębiorców, wdrażanych przez instytucje państwowe.

KNF: raty kredytobiorców nie mogą przekraczać 65 proc. dochodów


Mishima Yukio, wybitny pisarz i dramaturg japoński popełnił rytualne samobójstwo, zwane seppuku, po nieudanym zamachu stanu. Dla większości był zaledwie awanturnikiem i błaznem, dla niewielu - ostatnią ostoją tradycyjnych, samurajskich ideałów w dwudziestowiecznej Japonii.

Jako producent kalendarzy posiadamy główną siedzibę w Katowicach. Ale nie tylko Katowice są miejscem naszej działalności. Jesteśmy tak dużym producentem kalendarzy reklamowych, że nasze kalendarze reklamowe docierają do wszystkich krajów europejskich. Nasz producent kalendarzy funkcjonuje już kilkanaście lat, a dzięki tak dużemu doświadczeniu producent kalendarzy zdobył uznanie i zaufanie klientów nie tylko na rynku kalendarzy reklamowych w Polsce.

411 mln zł kary za zmowę. Bo cementownie nie posłuchały Staszka...


Ponad 411 mln zł kary mają zapłacić uczestnicy kilkunastoletniej zmowy cenowej na polskim rynku cementu. Największy w historii Polski kartel wpadł, bo jego dwóch uczestników postanowiło zeznawać w UOKiK w zamian za złagodzenie kary

Samar: Sprzedaż nowych samochodów w Polsce spadła w lutym o 19,2% r/r


AmRest, właściciel KFC i Burger Kinga chce rozwijać sieć fast foodów dla kierowców. - Rynek ma ogromne perspektywy - mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Wojciech Mroczyński z zarządu AmRestu

W niedzielę duże sklepy w Krakowie zamknięte; w innych miastach otwarte do 13


W niedzielę, w dniu pogrzebu pary prezydenckiej, zamknięte będą duże sklepy w Krakowie; w innych miastach będą pracowały krócej - powiedział w czwartek PAP dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński.

Rosjanie będą oszczędzali energię?


Rosyjska Duma przyjęła ustawę, która ma doprowadzić do ograniczenia zużycia energii elektrycznej w tym kraju – donosi „Rzeczpospolita”.

Za półtora roku elektroniczne opłaty od ciężarówek na autostradach


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"As Pucharów Sprawy sercowe zdominują najbliższe dni twojego życia, a zacznie się tak dziać już od dziś.. Na nich więc skup całą swoją uwagę. Od ich rozwiązania zależy twoja przyszłość i szczęście osobiste. Uczucia, jak sama dobrze wiesz, nie da się zbyt długo ukrywać. Zbierz się więc na odwagę, powiedz głośno i wyraźnie, co naprawdę czujesz. horoskop.wp.pl

Pozwólcie działać strefom


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w 2020 roku mają przestać działać Specjalne Strefy Ekonomiczne, których w całej Polsce jest 14. Powstałe w celu walki z bezrobociem ...

Samar: spadek sprzedaży nowych aut w Polsce


W kwietniu producenci i importerzy aut sprzedali w Polsce 25 tys. 315 nowych samochodów, o 11,9 proc. mniej niż rok wcześniej i o 13,74 proc. mniej niż w marcu - poinformował instytut Samar.

Sfinks ma z emisji 59 mln zł


Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła rekomendację T, która nakazuje bankom rzetelnie prześwietlać chętnych na pożyczki klientów.

Wicepremier Pawlak o współpracy Polski i Włoch


Podpisanie deklaracji o współpracy między resortami gospodarki Polski i Włoch oraz rozwój wymiany handlowej obu krajów – to główne tematy gospodarcze I Polsko-Włoskich Konsultacji Międzyrządowych, w których udział wziął wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Spotkania odbyły się 28 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"PB": Rynki rozczarowane planem premiera


Rynki finansowe z rozczarowaniem przyjęły rządowy program naprawy finansów publicznych - pisze "Puls Biznesu". Gazeta zauważa, że chociaż w piątek premier Donald Tusk przekonywał, że dzięki jego propozycjom polskie finanse publiczne staną się najbezpieczniejsze w Europie, to inwestorów jego wystąpienie nie przekonało.

Wiceminister Szejnfeld na otwarciu ApexBrasil


- W roku 2010 będziemy obchodzić jubileusz 90-lecia polsko-brazylijskich stosunków dyplomatycznych. Już teraz przygotowujemy cykl uroczystości w obu krajach, które nie tylko mają uczcić to wydarzenie, ale przede wszystkim nadać nowy impuls wzajemnej wspólpracy. Otwarcie Biura ApexBrasil w Warszawie doskonale wpisuje się w te plany – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas uroczystości inauguracji warszawskiego Biura Brazylijskiej Agencji Promocji Eksportu i Inwestycji (ApexBrasil). Spotkanie odbyło się 4 września br. w Warszawie.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 10.06.2010


AVG Technologies przestrzega przed nowym zagrożeniem, które pojawiło się ostatnio na Facebooku - politycznym "haktywizmie", czyli stosowaniu nielegalnych narzędzi cyfrowych do realizacji celów politycznych.

KE zaleca Polsce, by szybciej wykorzystywała unijne fundusze


Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy, autor scenariuszy filmowych (m.in. serialu \\\"Czterdziestolatek\\\"), wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.

Resort pracy: ograniczyliśmy już akwizycję OFE


Akwizycję Otwartych Funduszy Emerytalnych ograniczono już w ub.r. poprzez znaczne obniżenie opłat oraz prowizji; system wymaga jednak licznych zmian - powiedziała w piątek w Katowicach minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Kowalczyk: ograniczenie hazardu - pozytywne


Henryk Kowalczyk (PiS) z sejmowej komisji finansów publicznych, ocenił we wtorek w debacie sejmowej, że każde ograniczenie hazardu jest zjawiskiem pozytywnym. Jednak - według posła PiS - nie wszystkie wątpliwości wobec rządowego projektu ustawy o grach hazardowych zostały rozwiane.

Rostowski: Polacy powinni przechodzić później na emeryturę


Platforma zapowiedziała \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"blue tour\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" wypuszczając w polskie drogi 20 busów reklamujących ich kandydata. PiS nie jest gorszy i też zaciekle walczy.