France Telecom nie liczy na dodatkową dystrybucję środków od TPSA


France Telecom nie liczy w 2010 roku na dodatkową dystrybucję środków od swojej spółki zależnej TPSA poza dywidendą - poinformował prezes France Telecom Stephane Richard.

- Będzie kolejna runda polsko-rosyjskich negocjacji w sprawie porozumienia o dostawach gazu do Polski - poinformowała szefowa polskiego zespołu, wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. W środę Waldemar Pawlak sugerował, że umowa może być podpisana już w czwartek. "Nasz Dziennik" pisze, że PKO BP kończy prace nad przygotowywaniem nowej emisji akcji banku na kwotę 5 miliardów złotych. Zdaniem gazety podwyższenie kapitału zakładowego jest formą ukrytej prywatyzacji. Wstępny indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w październiku 52,3 pkt wobec 50,9 pkt we wrześniu - podały w piątek źródła rynkowe we wstępnych wyliczeniach.Warszawa planuje w tym roku wystawić pod młotek ok. 100 nieruchomości. - Końcówka ubiegłego roku była nie najgorsza, więc liczymy, że to już koniec kryzysu, powiedział "Życiu Warszawy" dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko. W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach utrzymają się na podobnym poziomie jak w ostatnich dniach, albo nieznacznie wzrosną - podali eksperci biura Reflex i portalu e-petrol.pl. Jak ocenili, jest to spowodowane zmiennym kursem złotówki. The euro fell to new depths Friday as weak data on Europe's economy and the continued lack of clarity over Greece rescue plans combined with a surprise Chinese reserve-ratio hike to hit the shared currency.

Bank of America - jedna z największych instytucji finansowych na świecie - rozczarował rynek. W III kwartale bank stracił miliard dolarów netto - czyli 26 centów na jedną akcję. Rynek oczekiwał 21 centów na minusie. Rok temu w III kwartale spółka zarobiła 15 centów na akcję.

Od czasów Okrągłego Stołu w Polsce nie było jeszcze takich planów prywatyzacji spółek Skarbu Państwa. Rząd upiera się, że zamiast podnosić podatki lepiej jest upłynnić swoje akcje w spółkach. Znając sytuację zwiększającego się długu publicznego w naszym kraju, plany prywatyzacji w 2010 roku opiewają na 25 mld zł. Największy na świecie dostawca gazu ziemnego, rosyjski Gazprom, zanotowała w ubiegłym roku 3-procentowy wzrost zysku netto. Stało się tak pomimo spadku popytu na jej produkt i mniejszej sprzedaży.

Prawie 50 milionów złotych ma kosztować nowy rozbudowa fabryki wyrobów kulinarnych Winiary w Kaliszu, należącej do szwajcarskiego koncernu Nestle. Firma zapowiada zwiększenie zatrudnienia w Kaliszu, ale nie zdradza ani liczby nowych pracowników, ani asortymentu produkcji. Kolejna burzliwa sesja na rynku eurodolara. Kurs w godzinach rannych wprawiał inwestorów w konsternację, ponieważ na parkiecie panowało duże niezdecydowanie. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w południe, kiedy to byki przystąpiły do ataku. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE Elektrowni Bełchatów podjęło uchwałę w sprawie kontynuacji projektu budowy instalacji do wychwytywania, transportu i składowania dwutlenku węgla (CCS - Carbon Capture and Storage), poinformowała PGE w czwartek.Mamy o ponad połowę mniej rencistów niż 11 lat temu. W 1998 r. na rencie było aż 2,7 mln Polaków. I był to europejski rekord - informuje "Gazeta Wyborcza". We wtorek w południe kończą się zapisy na akcje wchodzącej na giełdę Polskiej Grupy Energetycznej. Z wyliczeń "Parkietu" wynika, że 12 banków udzieliło prywatnym inwestorom ok. 15 mld zł kredytów na zakup papierów. Początek dzisiejszych notowań na warszawskiej giełdzie, podobnie jak wtorkowa sesja, przynosi minimalne zmiany cen akcji. Dodając do tego dość niemrawy pierwszy dzień tego tygodnia na naszym parkiecie, mamy więc kontynuację spadkowego trendu zmienności. W ujęciu procentowym osiąga już niższy poziom niż w trakcie kształtowania wcześniejszych szczytów.

Kwaśniewski: zgoda Szwecji oznacza budowę Nord Stream


Zdaniem byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, zgoda rządu Szwecji na ułożenie Gazociągu Północnego (Nord Stream) po dnie Bałtyku przesądza o jego budowie.

T.Hoenig z Fed chce zaostrzenia polityki monetarnej


Decyzja Fed, jak i późniejsze przemówienie Obamy nie zaskoczyły inwestorów. Nic więc dziwnego, iż reakcje najważniejszych rynków są nieco przypadkowe. Dziś dane o zamówieniach w USA oraz wyniki Microsoftu.

KBC Securities obniżył cenę docelową dla PBG do 247 zł, podtrzymał "kupuj"


Analitycy KBC Securities, w raporcie z 26 kwietnia obniżyli cenę docelową dla akcji PBG o 0,7 proc. do 247 zł, rekomendacja "kupuj" została podtrzymana.

Komisja Europejska podniosła prognozy dla Polski


Dzisiejsza sesja europejska zdecydowanie należała do niedźwiedzi. Utrzymujące się negatywne nastroje na giełdach w Europie sprzyjały spadkom wartości ryzykownych aktywów, w tym euro. Para EUR/USD, po początkowej stabilizacji w pobliżu poziomu 1,4750, zanotowała wyraźny spadek przebijając po drodze poziom 1,47. W trakcie sesji nie napłynęły żadne istotne wiadomości, które mogłyby wpłynąć na zachowanie inwestorów, a mimo to spadki zostały utrzymane i tuż po godzinie 16:00 kurs wynosił 1,4663.

Jeśli myślisz o sprzedaży mieszkania to nasza firma posiada w ofercie usługę, która nazywa się wycena nieruchomości Warszawa. Musisz pamiętać, że tylko wycena nieruchomości Warszawa da ci gwarancję, że cena za twoją nieruchomość jest adekwatna do cen na rynku. Jeśli posiadasz nietypową nieruchomość to wycena nieruchomości Warszawa będzie wręcz niezbędna. Taka wycena nieruchości Warszawa to nie jest duży koszt i nie wpływa znacząca na koszty samej sprzedaży. Duży popyt na tego typu usługi powoduje, że wycena nieruchomości Warszawa nie kosztuje zwykle więcej niż kilkaset złotych. Zatem jeśli interesuje cię wycena nieruchomości Warszawa zapraszamy do naszego biura wycen nieruchomości w Warszawie i okolicach.

Eurodolar powyżej 1,3700


Dzisiejszą sesję na rynku walutowym, podobnie jak poniedziałkową charakteryzowała niewielka zmienność. Notowania EUR/PLN po porannej zniżce w okolice poziomu 4,0800, podlegały konsolidacji wokół tej wartości.

Chiński gigant naftowy kupuje udziały w kanadyjskich łupkach


Spółka China Petroleum & Chemical, największy przetwórca ropy w Azji, uzgodnił z Conoco Phillips odkupienie jego udziałów w  firmie wydobywającej łupki bitumiczne Syncrude Canada za 4,65 mln dol., aby zapewnić dostawy paliwa dla najszybciej rosnącej gospodarki na świecie.

Niemcy pomogą, ale...


Wczorajszy dzień nie przyniósł żadnych nowych danych makro, ale za to inwestorzy mieli okazję wysłuchać oświadczenia kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która powiedziała, że jej kraj zgadza się na pomoc finansową dla Grecji, ale pod warunkiem, że spełni ona rygorystyczne warunki.

Sylwestrowe spadki na Wall Street, w skali roku spore wzrosty


Wall Street zakończyła rok 2009 pierwszym rocznym postępem od dwu lat, choć czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem spadków. Źródłem optymizmu była jednak dobra kondycja sektora technologii i nadzieja na to, że uzdrawianie gospodarki rokuje lepsze zyski -podaje Reuters.

Jeden krok do sprzedaży PTU


Należący do Ciechu pakiet 45,3 proc. akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń (PTU) zmieni właściciela za mniej niż 100 mln zł. Transakcja z niemieckim Gothaerem jest bardzo blisko - dowiedział się "Parkiet".

Słomiana euforia na EUR/USD


Decyzja ministrów strefy euro oraz MFW dotycząca ustalenia pakietu stabilizacyjnego dla Grecji wywołała prawdziwą Europę na rynku walutowym. W ślad za indeksami giełdowymi wzrosła chęć do ryzyka, dlatego w pierwszych godzinach handlu po przerwie weekendowej na europejskich parach walutowych obserwowaliśmy silne zwyżki kursu.

Energetyczny gigant zarabia krocie


Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej w IV kwartale 2009 roku wyniósł 848,8 mln zł. To niewiele mniej niż oczekiwali analitycy, którzy spodziewali się 871 mln zł.

Komentarz EBC do decyzji o stopach proc. oraz euro-dolar kluczowe dla złotego


W czwartek Europejski Bank Centralny przedstawi swoją ocenę dotyczącą procesów gospodarczych w strefie euro. Jej wydźwięk może wpłynąć na zmiany kursu euro-dolara, które będą z kolei ważnym czynnikiem dla notowań złotego. Zdaniem analityków, sesja na krajowym rynku obligacji powinna mieć spokojny przebieg.

Wzrost indeksu Ifo raczej nie pomoże euro


Zanotowana w styczniu poprawa nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców to zbyt mało, żeby w trwały sposób zahamować deprecjację wspólnej waluty w relacji do dolara. Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, wzrósł w styczniu do 95,8 pkt. z 95,6 pkt. (po korekcie) w grudniu. Opublikowane dziś dane są lepsze od prognoz, które zakładały wzrost do 95 pkt.

Wall Street: Małe zmiany na zamknięciu


Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany na zamknięciu, ale w ciągu dnia na rynku panowała spora zmienność, a indeksy poruszały się na przemian powyżej i poniżej poziomu zamknięcia z poprzedniej sesji.

Obama: gospodarka wciąż za wolna


- Gospodarka USA nie rozwija się tak szybko, jak byśmy chcieli - przyznał prezydent USA Barack Obama. USA niepokoi też zaciskanie pasa przez Europę, co może się odbić na globalnych - oraz amerykańskich - finansach

Przejęcie Opla coraz bliżej


Przejęcie Opla przez austriacko-kanadyjskie konsorcjum Magna jest coraz bliższe realizacji. Hiszpańscy pracownicy Opla zaakceptowali plan, który ma ochronić ich fabrykę przed zamknięciem i przewiduje mniejszą liczbę zwolnień - poinformowała we wtorek BBC.

Zejście z deficytem sektora do 3 proc. w '12 realne, jednak istnieją ryzyka - Kotecki


Zejście z deficytem sektora finansów publicznych do 3 proc. PKB w 2012 roku jest realne, jednak obarczone szeregiem ryzyk - uważa wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Jego zdaniem w tym roku deficyt sektora będzie na poziomie 6,9-7 proc. PKB.

Złoty będzie pod wpływem danych ze świata


W poniedziałek rano kurs złotego wobec głównych walut pozostawał stabilny. Zdaniem analityków, dzisiejsze zachowanie polskiej waluty będzie zależało od danych makroekonomicznych ze świata.

Złoto rekordowo drogie od Nowego Jorku po Szanghaj, bo Indie znów mogą je kupować


Złoto jest rekordowo drogie w środę na rynkach, od Nowego Jorku po Szanghaj, po informacji "Financial Chronicle", że bank centralny Indii może zwiększyć swoje rezerwy w złocie - podają dealerzy.

Żółwi trend na GPW


Kolejna sesja na warszawskim parkiecie przebiega w wyjątkowo spokojnym tempie. Senna atmosfera udzielała się niemal przez cały czas środowych notowań. Inwestorzy czekają na pozytywne impulsy makro.