Pożyczyłeś pieniądze rodzinie i znajomym? Możesz mieć kłopot


Tylko 2,2 proc. Polaków uważa spłatę długów wobec bliskich za priorytet - wynika z raportu InfoMonitor

- 1 miliard złotych. Na tyle wycenia towarzystwo majątkowe Warta jego właściciel, belgijska grupa KBC, i prawdopodobnie będzie chciała sprzedać Wartę - wynika z informacji "Parkietu". Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze. Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję. Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła wyniki przetargu AgustaWestland kupi większościowy pakiet akcji świdnickiej fabryki śmigłowców. Włosko - brytyjski koncern pokonał w przetargu czeską spółkę Aero Vodochody. Dziś Agencja ... Rząd na rozpoczętym we wtorek ok. godz. 12.30 posiedzeniu rozpatrzy m.in. wniosek ministra środowiska o wyrażenie zgody na sprzedaż Irlandii uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.plInternet naprawdę trafi pod strzechy, a w każdym nowym budynku pojawi się światłowód. Takie skutki ma mieć ustawa, która w styczniu ujrzy światło dzienne - dowiaduje się Gazeta. Ceny gazu na wewnętrznym rosyjskim rynku mają zostać urynkowione dla odbiorców przemsłowych do 2014 roku, a od przyszłego roku rozpocznie się okres przejściowy z czym wiążą się spore podwyżki – informuje „Rzeczpospolita”.

W końcu czerwca 2009 roku, w rejestrze REGON zarejestrowanych było 3744,8 tys. podmiotów (osób prawnych, jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą - bez osób prowadzących indywidualne gospodarstwa w rolnictwie), tj. o 0,3% mniej niż w końcu 2008 r. (wobec wzrostu o 0,9% w analogicznym okresie ubiegłego roku) - podał Główny Urząd Statystyczny. 6 października 2009 r. zostało opublikowane Rozporządzenie Rady nakładające ostateczne cła antydumpingowe na przywóz do UE niektórych rur i przewodów bez szwu, z żelaza lub stali, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej. Najdynamiczniej miejsc pracy ubywa w Gdańsku i Szczecinie. Zadziwiająco stabilny jest Lublin - pisze Puls Biznesu.O aktualnej sytuacji w KGHM i rządowym planie sprzedaży 10 proc. udziałów Skarbu Państwa w miedziowym holdingu rozmawiali w poniedziałek szefowie sekcji Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM). Po długich przepychankach z Komisją Europejską i procesie w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości Polska ma dokładnie tyle samo uprawnień do emisji CO2 ile wcześniej PKN Orlen obniża od soboty, 24 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 7 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 6 zł, a oleju napędowego o 19 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. O korekcie cen detalicznych paliw zdecydują ostatecznie właściciele stacji - w przypadku oleju napędowego może to być spadek o 2 gr na litrze.

UOKiK nie zgodzi się na przejęcie Energi przez PGE


Nie ma podstaw prawnych, by wydać zgodę na przejęcie gdańskiej grupy energetycznej Energa przez Polską Grupę Energetyczną (PGE), uważa prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. O tym, że największa polska grupa w branży energetycznej może być zainteresowana przejęciem czwartego co do wielkości podmiotu resort skarbu mówił jeszcze w ub.r.

Orange ogłasza nowe taryfy. Nawet 6 tys. minut w abonamencie


Delfin dla tych, co lubią rozmawiać, Pelikan dla fanów SMS-owania i Pantera dla chcących korzystać z internetu w komórce - to nowe taryfy ogłoszone w środę przez Orange

Dziś głosowanie komisji PE dot. rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, komisja ds. przemysłu ma przyjąć dziś projekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego o bezpieczeństwie dostaw gazu.

Wiceminister Bogdan otworzył Europejskie Forum Innowacyjności


– Dzięki nowoczesnym projektom, m.in. w sektorze telekomunikacyjno-informacyjnym, polscy przedsiębiorcy stają się coraz bardziej konkurencyjni na rynkach międzynarodowych – powiedział wiceminister Dariusz Bogdan podczas Europejskiego Forum Innowacyjności, które odbyło się 27 maja br. w hotelu Sheraton w Warszawie.

Kolejowa wojna o kasę. Czy kolei grozi paraliż?


Polski wymiar sprawiedliwości domaga się ekstradycji Polaka mieszkającego w Chicago, który 15 lat temu zbiegł z kraju, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek.

Przychody 8 giełdowych spółek budowlanych spadły o 310 mln zł


Z ankiety przeprowadzonej przez "Parkiet" wśród przedstawicieli dziesięciu biur maklerskich wynika, że przychody ośmiu z 32 notowanych na giełdzie spółek budowlanych spadły w minionym kwartale o blisko 310 mln zł. Firmom zaszkodziła długa i mroźna zima.

Erste podniósł wycenę akcji PGF do 26,0 zł


Analitycy Erste Group podnieśli dwunastomiesięczną cenę docelową akcji Polskiej Grupy Farmaceutycznej do 26,0 zł wobec 23,5 zł wcześniej i podtrzymali rekomendację "sprzedaj" dla spółki, wynika z raportu, datowanego na 25 listopada.

Paliwa.Drożeje benzyna, tanieje olej napędowy z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od soboty, 17 października, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 52 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 53 zł, jednocześnie obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 5 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Cyfrowy Polsat wprowadzi VoD, negocjuje z kolejnymi dystrybutorami


Złoty pozostawał w poniedziałek stabilny, a w perspektywie kilku dni może jeszcze zyskiwać. Na rynku długu negatywnie odbiły się plany podaży obligacji w grudniu.

Rynek akcji - zmienność maleje


Do poniedziałkowego minimum i piątkowego zamknięcia cofa się w początkowej części dzisiejszych notowań indeks WIG. Pozostaje wciąż jednak w górnej części kilkutygodniowego trendu bocznego.

Ponad 200 tys. zapisów na akcje energetycznego Tauronu


Drobni inwestorzy dopisali w ofercie prywatyzacyjnej drugiego producenta prądu w Polsce. Według wstępnych danych na energetyczne akcje zapisało się ponad 200 tys. osób!

W poniedziałek zacznie działać pierwszy w Polsce sąd internetowy


W poniedziałek zacznie działać pierwszy w Polsce sąd internetowy. Będzie rozpatrywał najprostsze sprawy cywilne z całego kraju, choć jego siedziba będzie w Lublinie.

PKPP Lewiatan: 2010 rok lepszy dla przedsiębiorstw niż 2009


2010 rok będzie znacznie lepszy niż ubiegły dla przedsiębiorstw - uważa ekspertka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", dr Małgorzata Krzysztoszek. Jej zdaniem, siłą polskiej gospodarki będzie m.in. wyższy niż w 2009 r. wzrost gospodarczy, więcej inwestycji w innowacje oraz lepsze wydawanie przez firmy pieniędzy unijnych.

Firmy nawozowe tracą rynek przez drogi gaz


Między innymi niekorzystne ceny gazu, podstawowego surowca do produkcji nawozów, przyczyniły się według firm chemicznych do tego, że po raz pierwszy od czasu zakończenia II wojny światowej import nawozów sztucznych przewyższył eksport – czytany w „Pulsie Biznesu”.

Berlusconi gwarantuje Gazpromowi zbyt w Europie


- Gwarantuję, że cała Europa, Bałkany i Włochy, będą brać gaz z Syberii - powiedział w czwartek premier Włoch Silvio Berlusconi. po rozmowach z prezydentem Rosji Dmitijem Miedwiediewem.

Toshiba Satellite A500-132


Toshiba wprowadza na rynek nową serię komputerów Satellite A500. Jednym z jej przedstawicieli jest model A500-132, który już można nabyć w Polsce.

GPW: notowania WIG20 spadły o 0,49%


Inwestorzy w Europie nie byli dziś w najlepszych nastrojach. Nie spodobał się im styl, w jakim amerykańskie indeksy testowały wczoraj swoje dwunastomiesięczne rekordy i to, co z tego testowania zostało na koniec sesji.

Rz: Studenci nie wiedzą, czy otrzymają pieniądze


Wnioski o kredyty studenckie trzeba składać już teraz. Tymczasem kryteria decydujące o ich przyznaniu będą znane dopiero w grudniu - pisze "Rzeczpospolita".

MSP chce sprzedać "Zameczek" w Karpaczu


Resort skarbu chce sprzedać ośrodek wypoczynkowy "Zameczek" w Karpaczu, wybudowany w 1897 roku w stylu alpejskim na Księżej Górze. Cena wywoławcza to 4 mln zł.

Na zamknięciu WIG20 stracił 2.440%


Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. Kobieta ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu.