Opel - potrzeba więcej odwagi


Skąd biorą się problemy Opla i jak można im zaradzić? Interesującą analizę na ten temat zamieszcza w swoim internetowym wydaniu magazyn "Forbes".

Nareszcie! Volkswagen długo kazał czekać swoim fanom na coupe z prawdziwego zdarzenia. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska naruszyła prawo narzucając konsumentom nieuczciwe ceny za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4. Marta z Bełchatowa została laureatką zorganizowanego na profilu Motoryzacja w Facebooku konkursie "wygraj Lamborghini". Przypomnijmy, że zabawa polegała na znalezieniu ukrytego w galeriach oznaczonego symbolem "FB" zdjęcia i odpowiedzi na pytanie: co lepsze, diesel czy "benzyna".Tysiące tablic rejestracyjnych codziennie trafia do utylizacji, choć mogłyby dalej z powodzeniem służyć kierowcom; po dziesięciu latach od wprowadzenia "nowych" białych tablic ilość skasowanych liczona jest już w milionach. Mamy dobre wiadomości dla kierowców zbulwersowanych sytuacją na ciągle remontowanym odcinku autostrady A4 między Krakowem a Katowicami. Krakowski sąd uniewinnił w środę motocyklistę od zarzutu tamowania ruchu na autostradzie poprzez wnoszenie opłat jednogroszówkami. Jak stwierdził, monety jednogroszowe są legalnym środkiem płatniczym w Polsce.

Niektóre marki maja opinie bardziej awaryjnych, inne mniej.

Co może być interesującego w niewielkim autku miejskim, które na dodatek produkowane jest w Chinach? Skąd biorą się problemy Opla i jak można im zaradzić? Interesującą analizę na ten temat zamieszcza w swoim internetowym wydaniu magazyn "Forbes".

Na torze w hiszpańskim Jerez odbywała się sesja testowa, w której brały udział czołowe zespoły Formuły 1. Wśród nich znajdował się również nowy team Roberta Kubicy, czyli Renault. Droga krajowa nr 1 została w środę rano zablokowana w Tychach na Śląsku po wypadku litewskiego tira; pojazd stanął w poprzek drogi i przewrócił się. Na miejscu zginął pasażer ciężarówki. Poważne utrudnienia są też na tej samej trasie w miejscowości Piasek k. Pszczyny. Do tej pory, żadna z generacji Opla Astry nie zdołała pokonać w europejskich statystykach sprzedaży Volkswagena Golfa.Atrakcją imprezy, kończącej sezon sportów motorowych na torze w hiszpańskiej Walencji, była przejażdżka Felipe Massy, wracającego do zdrowia po groźnym wypadku kierowcy F1 i jego nowego partnera z zespołu Ferrari, Fernando Alonso. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad gotowa jest pozabijać polskich kierowców, żeby na naszych drogach? jeździło się bezpieczniej. Roczne, czy nawet kilkuletnie nieużywane opony, przechowywane w odpowiednich magazynach, nie zmieniają swoich właściwości i są tak samo wartościowe, jak wyprodukowane w danym roku.

VW new compact coupe


Nareszcie! Volkswagen długo kazał czekać swoim fanom na coupe z prawdziwego zdarzenia.

Wolisz srebrny, czarny czy biały?


Kolor srebrny, czarny oraz biały to lakiery, które otwierają rankingu najpopularniejszych kolorów samochodów na świecie.

Cytat dnia: złote zęby i lambo


czytaj dalej

Policjanci nie potrafią jeździć!


Superszybkie motocykle, które policja kupiła przed rokiem stoją nieużywane w garażach.

Zostaw tam swoje auto!


W związku z zagrożeniem powodziowym, parkingi "Parkuj i Jedź" w Warszawie będą czynne całą dobę. Zmotoryzowani mieszkańcy zagrożonych terenów będą mieli możliwość zostawienia na nich swoich aut.

Znajdziesz foto, wygrasz lambo


Rozpoczynamy nasz konkurs. Tym razem nagrodą jest... lamborghini!

10 niby prawd w motoryzacji


FB.init("d56ff04d3b8e16af1e63f5fbeb3febcb"); Rzeczywistość może różnić się od tego, co wydaje się być niemal pewne. Dotyczy to m.in. zapewnień składanych przez producentów samochodów, paliw oraz materiałów eksploatacyjnych. W niektóre z nich po prostu nie warto wierzyć.

Taksówki wyjęte spod prawa


Wiek do 12 lat albo wzrost do 150 centymetrów. Każde dziecko, które spełnia minimum jeden z tych warunków, musi podczas jazdy samochodem siedzieć w foteliku.

Pijany żniwiaż i pedały


Czytając policyjne komunikaty można sobie uświadomić, że po naszych drogach jeździ więcej głupków, niż mogliśmy przypuszczać.

Juke, nowy crossover Nissana


Ma nazywać się juke. Po prostu juke. Czytaj: dżiuk.

Tak potrafią tylko Rosjanie!


Firmę Daimler Benz znamy wszyscy. Koncern Daimler Chrysler również zapisał w historii motoryzacji swoją kartę.

400 zmian w "szóstce"


W tym roku Mazda obchodzi swoje 90. urodziny. Z rocznicą tą zbiega się modernizacja najważniejszego modelu w gamie japońskiego producenta - mazdy 6.

Brzydal...


Po premierze volkswagena craftera byliśmy pewni, że nie da się już zbudować brzydszego busa, ale bijąc się w piersi, musimy przyznać, że zupełnie nie doceniliśmy Francuzów. Ci mają przecież ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.

Oto nowy vw jetta


Chociaż volkswagen golf swoją ogromną popularność zawdzięcza m.in. kompaktowym wymiarom, wielu nabywców wymaga od auta nieco bardziej dystyngowanej sylwetki i większego bagażnika.

Zginęli na randce?


Zwłoki młodego mężczyzny i kobiety, znajdujące się w zatopionym samochodzie osobowym, wyłowili we wtorek strażacy z jeziora Wysokie k. Suwałk (Podlaskie).

Kubica testował clio


Kierowca Formuły 1 Robert Kubica, który w sezonie 2010 będzie zawodnikiem teamu Renault, w weekend wystartuje w rajdzie du Var we Francji. Będzie on ostatnią eliminacją mistrzostw tego kraju.

Przez głupie dwa pedały...


Kiedy podbijała zmotoryzowany świat, nikt nie opiewał jej sukcesów pieśnią. Teraz, gdy przeżywa poważne kłopoty, od razu znaleźli się szydercy, którzy postanowili wykorzystać ten fakt do własnych celów.

Czekoladowe porsche 911


Wydawałoby się, że Porsche robi na tyle dobre samochody, że nie musi się uciekać do niekonwencjonalnych sposobów reklamy.

Od teraz tylko reguła prawej ręki


Od dzisiaj w ścisłym centrum Krakowa nastąpi zmiana organizacji ruchu samochodowego.

Tylko citroeny. Polak 20.


Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Meksyku, drugą eliminację samochodowych MŚ.