O'Sullivan nie wie, jak wygrał z Williamsem


Ronnie O'Sullivan pokonał Marka Williamsa 6-5 w półfinale snookerowego Masters, który odbywa się w Londynie.

Polański ukryty przed światem czeka na decyzję o ekstradycji


Szczelna ochrona, zasłonięte rolety i mrowie dziennikarzy starających się "upolować" zdjęcie Romana Polańskiego. Tak wygląda Gstaad w dzień po przyjeździe reżysera do aresztu domowego, gdzie będzie oczekiwał na decyzję o ekstradycji.

Na Haiti zginął Polak pracujący dla ONZ


W trzęsieniu ziemi na Haiti śmierć poniósł Polak pracujący dla ONZ - poinformował TVN24 konsul RP w Kolumbii Mirosława Kubas-Paradowska.

Talibowie zarzucają ONZ popieranie najeźdźców


Talibowie oskarżyli Organizację Narodów Zjednoczonych o gnębienie muzułmanów na świecie i popieranie "najeźdźców" w Afganistanie.

Button wszedł do jaskini lwa


Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Sir Jackie Stewart uważa, że obecny czempion Jenson Button popełnił błąd przechodząc z Brawn GP do McLarena. - Zobaczymy teraz w tym zespole zażartą walkę dwóch kierowców chcących być numerem jeden. Powtórzy się sytuacja z czasów konfliktu Lewisa Hamiltona z Fernandem Alonso - uważa Stewart.

Chcą listu gończego za Kim Dzong Ilem


W łamanie praw człowieka w Korei Północnej nikt nie wątpi, mimo to jej przywódcy - w przeciwieństwie chociażby do przywódcy Sudanu - nic nie grozi. Grupa działaczy praw człowieka i uciekinierów z Korei Północnej chce to zmienić.

Chcą oddać nerki, lecz prawo tego nie przewiduje


Trzy osoby zgłosiły się do ośrodków transplantologii we Włoszech wyrażając gotowość dobrowolnego oddania nerki chorym obcym ludziom - podała prasa. Jednak prawo nie przewiduje takiej ewentualności i dlatego decyzję musi podjąć resort zdrowia.

Największe zamachy terrorystyczne w Rosji


W związku z zamachami w moskiewskim metrze, dokonanymi prawdopodobnie przez terrorystów-samobójców, podajemy chronologię najgłośniejszych zamachów terrorystycznych w Rosji w ostatnich latach.

Francja: szef MSZ otrzymał Medal Wdzięczności


Minister spraw zagranicznych Francji i współzałożyciel organizacji charytatywnych Lekarze bez Granic i Lekarze Świata, Bernard Kouchner, otrzymał w ambasadzie RP w Paryżu Medal Wdzięczności za pomoc udzieloną związkowi Solidarność w latach 80.

Pogoda torpeduje superkombinację


Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne w Whistler - obfite opady śniegu i wysoką temperaturę, organizatorzy igrzysk odwołali planowaną na wtorek superkombinację mężczyzn. Konkurencja ta ma być przeprowadzona w niedzielę.

"Gazociąg potrzebny Rosji do presji na Polskę"


Ceniony rosyjski analityk rynku gazowego Michaił Korczemkin oświadczył, że Nord Stream (Gazociąg Północny), na którego ułożenie zgodziły się poprzedniego dnia - w ślad za Danią - Szwecja i Finlandia, z ekonomicznego punktu widzenia nie jest potrzebny ani Rosji, ani Unii Europejskiej. Według niego jest to projekt polityczny, związany z presją na Polskę.

Czułe słówka w Brukseli. A między nimi...


Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zadeklarował w Brukseli, że integracja europejska jest kluczowym priorytetem jego kraju. Przyznał, że nie jest euroromantykiem, a europragamtaykiem. Szef KE Jose Barroso zapewnił go, że jest "wśród przyjaciół Ukrainy".

Były prezydent przed sąd


Były prezydent Francji Jacques Chirac stanie przed sądem. Jest oskarżony o malwersacje, których miał się dopuścić, kiedy był jeszcze merem Paryża. Chirac twierdzi, że jest "spokojny" o wyrok.

Tsunami nie było, Japonia przeprasza


Przecenili niebezpieczeństwo związane z tsunami i wezwali 1,5 miliona ludzi do ewakuacji, teraz przepraszają. Mowa o japońskich służbach meteorologicznych, które wystosowały ostrzeżenie po sobotnim trzęsieniu ziemi w Chile.

Buzek: wybór szczytu "niezły" dla Polski


Jestem przekonany, że Herman Van Rompuy będzie dobrym prezydentem Unii Europejskiej - ocenia szef PE Jerzy Buzek. Podkreśla jego zdolności organizacyjne i umiejętności negocjacyjne.

Algieria: Szef policji zastrzelony przez podwładnego


Szef algierskiej policji Ali Tunsi został zastrzelony dziś w siedzibie głównej tej instytucji w Algierze przez innego funkcjonariusza - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Według ministerstwa sprawca w chwili ataku był niepoczytalny.

Alonso: Red Bull ma swoje problemy


"Zespół Red Bull może mieć najszybszy samochód na początku nowego sezonu. Jednak to czasem nie wystarczy, żeby wygrywać wyścigi" - powiedział kierowca Ferrari Fernando Alonso.

4. kolejka FGE: Lotos pokonał Artego 72:65


Koszykarki Lotosu Gdynia pokonały po zaciętym meczu Artego w Bydgoszczy 72:65 w meczu 4. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy. Straty z pierwszych kolejek odrabiają zawodniczki Wisły Can Pack Kraków, które pokonały Utex ROW 85:69.

Bułgaria: Rząd skorumpowany, będą aresztowania


Liczący ponad 1000 stron raport Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (DANS) o korupcji na wysokich szczeblach władzy spowodował burzę w bułgarskiej polityce. W najbliższych dniach spodziewane są aresztowania - informują w czwartek bułgarskie media.

Zmarł pionier deskorolki i "ojciec" skateparków


W Nowym Jorku zmarł w wieku 48 lat Andy Kessler, pionier jazdy na deskorolce i projektant nowojorskich skateparków.

znalezionych: 38706, strona 1 z 1936
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>